Niciun produs
Yamaha HS7Monitor de studio activ ZD-046987 |
|
Yamaha HS7
Yamaha HS7 este un monitor de studio activ de 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 6.5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 95W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 43Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. HS7 are de asemenea un potentiometru de nivel si doua intrari, una XLR si una TRS.
Monitorul de studio Yamaha HS7 este destinat utilizarii pe birou sau pe stativ de monitor. Pentru instalarea pe perete sau pe tavan se utilizeaza modelul Yamaha HS7 I, care include puncte de montaj M5 pentru perete si tavan.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 23 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Yamaha HS7 este un monitor de studio activ de 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 6.5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 95W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 43Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. HS7 are de asemenea un potentiometru de nivel si doua intrari, una XLR si una TRS.
Monitorul de studio Yamaha HS7 este destinat utilizarii pe birou sau pe stativ de monitor. Pentru instalarea pe perete sau pe tavan se utilizeaza modelul Yamaha HS7 I, care include puncte de montaj M5 pentru perete si tavan.
Unitate de vanzare: bucata
Yamaha HS7 este un monitor de studio activ bi-amplificat, proiectat pentru a oferi o reproducere sonora precisa si detaliata. Produsul este recomandat atat pentru productie muzicala, mixaj audio cat si pentru productie video. Deoarece apartine seriei HS produsa de Yamaha, acest monitor se remarca prin calitatea sunetului, constructia robusta si performantele acustice superioare specifice producatorului.
Fiind echipat cu un difuzor woofer de 6.5 inch cu amplificare corespunzatoare, monitorul de studio Yamaha HS7 ofera o reproducere extinsa si precisa a frecventelor joase. Tweeter-ul cu dimensiunea de 1 inch asigura detalii deosebit de clare in frecventele inalte.
Frecventa de raspuns extinsa, de la 43Hz pana la 30kHz, asigura producatorilor si inginerilor de sunet un control precis asupra mixajelor audio si ii ajuta sa identifice imperfectiuni sau alte probleme audio in sunetul produs. Crossover-ul de 2kHz realizeaza o trecere insesizabila intre tweeter si woofer, evitand astfel discontinuitati in frecventa de raspuns.
Specificatii:
Specificatii Tehnice Yamaha HS7
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 43 - 30000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 95W |
| Difuzor inalte | 1 |
| Greutate | 8.2 kg |
| Dimensiuni | 210 x 332 x 284 mm |
| Tip produs | Monitor de studio activ |
| Video demonstrativ | Da |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) | 6.5 |
Review-uri Yamaha HS7