Niciun produs
Yamaha HS5 MPPereche monitoare de studio ZD-047563 |
|
Yamaha HS5 MP
Yamaha HS5 MP (Matched Pair) este o pereche de monitoare de studio active cu 2 cai, echipate cu difuzoare de bass de 5 inch si tweetere de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 70W per monitor.
Termenul "Matched Pair" in cazul monitoarelor Yamaha HS5 MP se refera la o pereche de monitoare de studio identice si foarte asemanatoare ca performanta si caracteristici. Cele doua monitoare din pereche sunt selectate in mod special si testate pentru a asigura raspunsuri in frecventa cat mai similare si un sound consistent si echilibrat.
Yamaha HS5 MP Au o frecventa de raspuns liniara intre 54Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhm.
Culoare: Negru
Monitoarele de studio Yamaha HS5 sunt destinate utilizarii pe birou sau pe stativ de monitor. Pentru instalarea pe perete sau pe tavan se utilizeaza modelul Yamaha HS5 I, care include puncte de montaj M5 pentru perete si tavan.
Unitate de vanzare: pereche
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 40 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Yamaha HS5 MP (Matched Pair) este o pereche de monitoare de studio active cu 2 cai, echipate cu difuzoare de bass de 5 inch si tweetere de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 70W per monitor.
Termenul "Matched Pair" in cazul monitoarelor Yamaha HS5 MP se refera la o pereche de monitoare de studio identice si foarte asemanatoare ca performanta si caracteristici. Cele doua monitoare din pereche sunt selectate in mod special si testate pentru a asigura raspunsuri in frecventa cat mai similare si un sound consistent si echilibrat.
Yamaha HS5 MP Au o frecventa de raspuns liniara intre 54Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhm.
Culoare: Negru
Monitoarele de studio Yamaha HS5 sunt destinate utilizarii pe birou sau pe stativ de monitor. Pentru instalarea pe perete sau pe tavan se utilizeaza modelul Yamaha HS5 I, care include puncte de montaj M5 pentru perete si tavan.
Unitate de vanzare: pereche
Yamaha HS5 MP este o pereche de monitoare de studio active, concepute pentru a oferi o reproducere sonora precisa si de inalta fidelitate, adresandu-se in principal domeniilor de productie muzicala, mix audio si productie video. Monitoarele de studio Yamaha HS5 fac parte din seria HS de la Yamaha, recunoscuta pentru calitatea si precizia sonora.
Monitoarele active de studio Yamaha HS5 se remarca prin designul lor compact si solid, care le permite sa fie utilizate in diverse configuratii de studio, inclusiv in camere mici, fara a compromite calitatea sunetului. Monitoarele de studio Yamaha HS5 sunt bi-amplificate, asigurand astfel o reproducere precisa a sunetului pe intregul spectru audibil. Amplificatoarele integrate ofera putere suficienta pentru a asigura o performanta optima a sistemului in orice conditii.
Cu un raspuns in frecventa extins si un crossover bine proiectat, Yamaha HS5 permite monitorizarea detaliata a mixajelor audio, permitand producatorilor sa auda fiecare subtilitate sonora, ceea ce este esential in procesele de productie muzicala si mixing.
Specificatii monitor:
Specificatii Tehnice Yamaha HS5 MP
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 54 - 30000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 2 x 70 W |
| Difuzor inalte | 1 |
| Greutate | 10.6 kg |
| Dimensiuni | 170 x 285 x 222 mm |
| Tip produs | Pereche monitoare de studio |
| Video demonstrativ | Da |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) | 5 |
| Tagline | 2 cai 5 inch 70w rms |
Review-uri Yamaha HS5 MP