Niciun produs
Yamaha HS7 IMonitor de studio activ ZD-046990 |
|
Yamaha HS7 I
Yamaha HS7I este o varianta a modelului HS7, conceputa pentru instalare si integrare in sisteme audio profesionale. Este un monitor de studio activ cu 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 6.5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 95W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 43Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. Acest model este compatibil cu accesorii optionale Yamaha pentru instalare, cum ar fi accesorii de montare pe perete sau suport pentru montarea pe tavan.
Monitorul de studio Yamaha HS7 I include puncte de montaj M5 pentru instalarea pe perete sau tavan. Pentru utilizarea pe birou sau pe stativ de monitor se recomanda modelul standard Yamaha HS7, care nu include aceste puncte de montaj.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 24 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Yamaha HS7I este o varianta a modelului HS7, conceputa pentru instalare si integrare in sisteme audio profesionale. Este un monitor de studio activ cu 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 6.5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 95W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 43Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. Acest model este compatibil cu accesorii optionale Yamaha pentru instalare, cum ar fi accesorii de montare pe perete sau suport pentru montarea pe tavan.
Monitorul de studio Yamaha HS7 I include puncte de montaj M5 pentru instalarea pe perete sau tavan. Pentru utilizarea pe birou sau pe stativ de monitor se recomanda modelul standard Yamaha HS7, care nu include aceste puncte de montaj.
Unitate de vanzare: bucata
Monitorul de studio Yamaha HS7 I dispune de puncte pentru montaj pe 4 parti laterale. Folosind accesorii optionale Yamaha puteti monta monitorul de studio Yamaha HS7 I pe diverse suprafete, cum ar fi pe perete sau pe tavan.
Yamaha HS7 I este un monitor de studio activ bi-amplificat, proiectat pentru a oferi o reproducere sonora precisa si detaliata. Produsul este recomandat atat pentru productie muzicala, mixaj audio cat si pentru productie video. Deoarece apartine seriei HS produsa de Yamaha, acest monitor se remarca prin calitatea sunetului, constructia robusta si performantele acustice superioare specifice producatorului.
Fiind echipat cu un difuzor woofer de 6.5 inch cu amplificare corespunzatoare, monitorul de studio Yamaha HS7 I ofera o reproducere extinsa si precisa a frecventelor joase. Tweeter-ul cu dimensiunea de 1 inch asigura detalii deosebit de clare in frecventele inalte.
Frecventa de raspuns extinsa, de la 43Hz pana la 30kHz, asigura producatorilor si inginerilor de sunet un control precis asupra mixajelor audio si ii ajuta sa identifice imperfectiuni sau alte probleme audio in sunetul produs. Crossover-ul de 2kHz realizeaza o trecere insesizabila intre tweeter si woofer, evitand astfel discontinuitati in frecventa de raspuns.
Specificatii:
Specificatii Tehnice Yamaha HS7 I
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 43 - 30000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 95W |
| Difuzor inalte | 1 |
| Greutate | 8.7 kg |
| Dimensiuni | 210 x 332 x 284 mm |
| Tip produs | Monitor de studio activ |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) | 6.5 |
| Tagline | 2 cai 6.5 inch 95w rms |
Review-uri Yamaha HS7 I