|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Neumann TLM 102 Studio SetSet studio microfon condenser ZD-039190 |
|
Neumann TLM 102 Studio Set
Neumann TLM 102 este un microfonul de studio compact care aduce calitatea emblematica Neumann intr-un format compact. Microfonul este proiectat in Germania, dispune de un condensator cu diafragma mare, oferind o claritate exceptionala pentru voce, chitare sau tobe. Neumann TLM 102 beneficiaza de o caracteristica polara cardioida uniforma si integreaza un pop filter ce asigura o captare precisa si naturala a sunetului. Circuitul transformerless permite redarea fidela chiar si la niveluri de presiune ridicate (de pana la 144 dB), iar zgomotul redus (12 dB-A) completeaza performanta sa, facandu-l alegerea ideala atat pentru studiourile de inregistrare, cat si pentru aplicatii live.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 75 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Neumann TLM 102 este un microfonul de studio compact care aduce calitatea emblematica Neumann intr-un format compact. Microfonul este proiectat in Germania, dispune de un condensator cu diafragma mare, oferind o claritate exceptionala pentru voce, chitare sau tobe. Neumann TLM 102 beneficiaza de o caracteristica polara cardioida uniforma si integreaza un pop filter ce asigura o captare precisa si naturala a sunetului. Circuitul transformerless permite redarea fidela chiar si la niveluri de presiune ridicate (de pana la 144 dB), iar zgomotul redus (12 dB-A) completeaza performanta sa, facandu-l alegerea ideala atat pentru studiourile de inregistrare, cat si pentru aplicatii live.
Unitate de vanzare: bucata
Specificatii tehnice:
Setul include:
Specificatii Tehnice Neumann TLM 102 Studio Set
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Impedanta | 50 ohm |
| Banda de frecvente | 20 - 20000 Hz |
| Alimentare | 48V +-4V |
| SPL maxim | 144 dB |
| Sensibilitate | 11 mV/Pa |
| Raport semnal-zgomot | 82 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Dimensiuni | 210 g |
| Tip produs | Set studio microfon condenser |
| Tagline | cardioid condenser phantom power |
Review-uri Neumann TLM 102 Studio Set