Niciun produs
Neumann U 87 Ai Studio SetSet microfon condenser studio ZD-039187 |
|
|
1 Review(s)
(1 review)
|
Neumann U 87 Ai Studio Set
Neumann U 87 Ai este unul dintre cele mai cunoscute si utilizate microfoane de studio la nivel mondial. Acesta ofera un sunet echilibrat, detaliat si este de o versatilitate deosebita, intrucat caracteristica polara este comutabila (cardioid, omni, figure-8). U 87 Ai foloseste acelasi design de capsula dubla folosit in renumitul U 67. Este ideal pentru orice fel de aplicatii diverse, de la inregistrari vocale de studio la foley, aplicatii de tip broadcast si speech si nu numai. Setul include un shockmount EA 87 si un case din lemn.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 321 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Neumann U 87 Ai este unul dintre cele mai cunoscute si utilizate microfoane de studio la nivel mondial. Acesta ofera un sunet echilibrat, detaliat si este de o versatilitate deosebita, intrucat caracteristica polara este comutabila (cardioid, omni, figure-8). U 87 Ai foloseste acelasi design de capsula dubla folosit in renumitul U 67. Este ideal pentru orice fel de aplicatii diverse, de la inregistrari vocale de studio la foley, aplicatii de tip broadcast si speech si nu numai. Setul include un shockmount EA 87 si un case din lemn.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici esentiale:
Specificatii tehnice:
Specificatii Tehnice Neumann U 87 Ai Studio Set
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Multi-pattern |
| Impedanta | 200 ohm |
| Banda de frecvente | 20 - 20000 Hz |
| Alimentare | 48V +-4V |
| SPL maxim | 127 dB |
| Sensibilitate | 28 mVPa |
| Raport semnal-zgomot | 82 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 500 g |
| Tip produs | Set microfon condenser studio |
| Tagline | multi-pattern condenser phantom power |
Review-uri Neumann U 87 Ai Studio Set