|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Neumann KU 100Microfon binaural ZD-032991 |
|
Neumann KU 100
Neumann KU 100 este un microfon binaural tip cap de manechin, conceput pentru a reda fidel experienta auditiva umana. Fiecare "ureche" include o capsula de microfon, oferind o imagine stereo extrem de realista, ideala atat pentru analiza si cercetare acustica, cat si pentru inregistrari muzicale sau productie de film si TV. Microfonul binaural utilizeaza circuite fara transformator, cu zgomot redus si raspuns rapid la tranzienti. Dispune de filtru high-pass cu trei trepte (flat/40 Hz/150 Hz) si comutator -10 dB pentru surse de sunet puternice. Iesirile includ XLR balansat (5 pini) si BNC nebalansat. Poate fi alimentat prin baterii, phantom power 48V sau cu sursa inclusa si se monteaza usor pe diverse tipuri de stative. Este livrat cu cabluri si o cutie de transport din aluminiu.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 881 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Neumann KU 100 este un microfon binaural tip cap de manechin, conceput pentru a reda fidel experienta auditiva umana. Fiecare "ureche" include o capsula de microfon, oferind o imagine stereo extrem de realista, ideala atat pentru analiza si cercetare acustica, cat si pentru inregistrari muzicale sau productie de film si TV. Microfonul binaural utilizeaza circuite fara transformator, cu zgomot redus si raspuns rapid la tranzienti. Dispune de filtru high-pass cu trei trepte (flat/40 Hz/150 Hz) si comutator -10 dB pentru surse de sunet puternice. Iesirile includ XLR balansat (5 pini) si BNC nebalansat. Poate fi alimentat prin baterii, phantom power 48V sau cu sursa inclusa si se monteaza usor pe diverse tipuri de stative. Este livrat cu cabluri si o cutie de transport din aluminiu.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici generale:
Specificatii tehnice:
1. conform IEC 60268-1; ponderare CCIR conform CCIR 468-3, varf cvasi; ponderare A conform IEC 61672-1, RMS
2. masurat ca semnal electric de intrare echivalent
Specificatii Tehnice Neumann KU 100
| Tip | Binaural |
| Caracteristica polara | XY stereo |
| Impedanta | 50 ohm |
| Banda de frecvente | 20 - 20.000 Hz |
| SPL maxim | 135 dB |
| Sensibilitate | 20 mVPa |
| Raport semnal-zgomot | 65 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 3.5 kg |
| Dimensiuni | 180 x 280 x 220 mm |
| Tip produs | Microfon binaural |
| Tagline | xy stereo |
Review-uri Neumann KU 100