|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Audio Technica ATM710Microfon vocal condenser cardioid ZD-013336 |
|
Audio Technica ATM710
Microfon vocal condenser cardioid Audio Technica ATM710.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 15 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Microfon vocal condenser cardioid Audio Technica ATM710.
Unitate de vanzare: bucata
Microfonul Audio-Technica ATM710 din gama Artist Series este un microfon cu condensator, cardioid conceput pentru reproducerea fidela a vocii pe scena sau in studio.
Calitatea sunetului de studio al ATM710 a fost adaptata scenei printr-un model polar ingust care reduce considerabil aparitia microfoniei.
Dispunand de un filtru la 80Hz si de un pad de atenuare de 10dB, acest microfon este echipat pentru a capta absolut orice voce.
• Exceleaza in cazul folosirii pe scena cu un volum controlat sau la folosirea in tandem cu sisteme de monitorizare in-ear.
• Modelul polar cardioid reduce captarea sunetelor nedorite din lateral si din spate, ducand la o mai buna izolare a sursei captate.
• Este rezistent la zgomotul de manevrare in timpul folosirii.
• Design cu element condenser pentru o calitate de studio a sunetului.
• Filtru la 80Hz selectabil si pad de 10dB.
• Conector XLR-tata placat cu aur si constructie robusta din metal.
Caracteristici:
- microfon condenser permanent polarizat.
- polaritate: cardioid.
- raspuns in frecventa: 40-20.000 Hz.
- sensibilitate: -40 dB (10 mV) la 1 Pa.
- impedanta: 200 ohmi.
- nivel de presiune sonora maxim: 148 dB SPL, 1 kHz.
- gama dinamica: 137 dB, 1 kHz la SPL maxim.
- greutate: 274g.
- conexiune de iesire: Intern, XLR tata cu 3 pini.
- accesorii incluse: Geanta de protectie, clema de prindere {13573,Audio Technica - AT8470}, adaptor de filet 5/8"-27 la 3/8"-16.
Specificatii Tehnice Audio Technica ATM710
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Impedanta | 200 ohmi |
| Banda de frecvente | 40 Hz - 20 kHz |
| Phantom Power | 11-52V DC |
| SPL maxim | 148 dB |
| Conexiuni | XLR 3 pin |
| Sensibilitate | -40 dB |
| Raport semnal-zgomot | 73 dB |
| Filtru High-pass | 80 Hz |
| Greutate | 274 g |
| Dimensiuni | 179 x 50 mm |
| Tip produs | Microfon vocal condenser cardioid |
| Tagline | microfon condenser cardioid xlr voce live phantom power |
Review-uri Audio Technica ATM710