|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Audio Technica ATM450Microfon condenser de instrumente ZD-013360 |
|
Audio Technica ATM450
Microfon instrumental condenser cardioid Audio Technica ATM 450.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 23 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Microfon instrumental condenser cardioid Audio Technica ATM 450.
Unitate de vanzare: bucata
Superstarul seriei Artist de la Audio-Technica, ATM450 este un microfon condenser permanent polarizat de tip cardioid pentru instrumente muzicale ce ofera un design atractiv, fiabilitate excelenta si reduce captarea sunetelor nedorite, oferind totodata calitate fara compromis pentru percutii, chitara acustica, instrumente cu corzi sau alte tipuri de instrumente acustice.
- echipat cu filtru la 80Hz pentru scaderea sensibilitatii microfonului.
- nivel de presiune sonora maxim 152dB.
- necesar de phantom power: 11-52V DC, 3.5mA tipic.
- switch-uri: normal/taiere.
- pad 10dB.
- lungime de 126.9 mm,
- diametru de 21.0 mm.
- conector iesire XLR, tata in 3 pini.
Accesorii incluse:
- clema de prindere {13574,Audio Technica - AT8471} pentru filet de 5/8"-27.
- adaptor de la filet de 5/8"-27 la 3/8"-16.
- geanta de protectie.
- windscreen.
Specificatii Tehnice Audio Technica ATM450
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Impedanta | 200 ohm |
| Banda de frecvente | 40 Hz - 20 kHz |
| Phantom Power | 11-52V DC |
| SPL maxim | 152 dB |
| Conexiuni | XLR 3 pin |
| Sensibilitate | -41 dB |
| Recomandat pentru | Cinele instrumente acustice percutii |
| Raport semnal-zgomot | 69 dB |
| Filtru High-pass | 80 Hz |
| Greutate | 98 g |
| Dimensiuni | 126.9 x 21 mm |
| Tip produs | Microfon condenser de instrumente |
| Tobe si percutii | da |
| Chitare acustice | da |
| Instrumente cu coarde | da |
| Recomandat tobe | percutii |
| Tagline | microfon instrument condenser cardioid xlr tom percutii cinele tobe coarde vioara viola violoncel contrabas chitara acustica instrumente acustice |
Review-uri Audio Technica ATM450