Niciun produs
Royer Labs R-121Microfon ribbon ZD-056929 |
|
Royer Labs R-121
Royer Labs R-121 este un microfon ribbon cu o caracteristica polara de tip figure-8, un raspuns in frecventa cuprins intre 30 Hz - 15 kHz si o sensibilitate de -47 dBV/Pa. Microfonul suporta niveluri SPL de pana la 135 dB, ceea ce il face potrivit la captarea amplificatoarelor de chitara, instrumente de suflat de tip alamuri sau surse cu tranzienti puternici. Are constructie robusta, nu necesita alimentare, are o iesire XLR si o orientare side-address. Reproduce sunetul natural, fara a accentua inaltele si fara a genera distorsiuni de faza. Microfonul asigura o captare echilibrata, fiind util in studio pentru instrumente acustice, tobe acustice sau sectiuni orchestrale.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 166 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Royer Labs R-121 este un microfon ribbon cu o caracteristica polara de tip figure-8, un raspuns in frecventa cuprins intre 30 Hz - 15 kHz si o sensibilitate de -47 dBV/Pa. Microfonul suporta niveluri SPL de pana la 135 dB, ceea ce il face potrivit la captarea amplificatoarelor de chitara, instrumente de suflat de tip alamuri sau surse cu tranzienti puternici. Are constructie robusta, nu necesita alimentare, are o iesire XLR si o orientare side-address. Reproduce sunetul natural, fara a accentua inaltele si fara a genera distorsiuni de faza. Microfonul asigura o captare echilibrata, fiind util in studio pentru instrumente acustice, tobe acustice sau sectiuni orchestrale.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici generale:
Specificatii tehnice:
Specificatii Tehnice Royer Labs R-121
| Tip | Ribbon |
| Caracteristica polara | Figure of eight |
| Banda de frecvente | 30 - 15000 Hz |
| Alimentare | Nu |
| SPL maxim | 135 dB |
| Conexiuni | XLR - 3 pini |
| Sensibilitate | -47 dBVPa |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 244 g |
| Dimensiuni | 25 x 155.7 mm |
| Tip produs | Microfon ribbon |
| Video demonstrativ | Da |
| Tagline | figure 8 ribbon xlr |
Review-uri Royer Labs R-121