Niciun produs
Neumann BCM 705Microfon de broadcast ZD-027314 |
|
Neumann BCM 705
Neumann BCM705 este un microfon dinamic, conceput special pentru broadcasting. Acesta ofera sunetul clar si profesional, specific podcast-urilor, radio-urilor si aplicatiilor de tip "speech". Este dotat cu un pop filter integrat care diminueaza sunetele plozive si o suspensie elastica ce reduce semnificativ vibratiile. BCM705 ofera calitatea si durabilitatea specifica Neumann, la un pret accesibil.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 70 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Neumann BCM705 este un microfon dinamic, conceput special pentru broadcasting. Acesta ofera sunetul clar si profesional, specific podcast-urilor, radio-urilor si aplicatiilor de tip "speech". Este dotat cu un pop filter integrat care diminueaza sunetele plozive si o suspensie elastica ce reduce semnificativ vibratiile. BCM705 ofera calitatea si durabilitatea specifica Neumann, la un pret accesibil.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici esentiale:
Specificatii tehnice:
Specificatii Tehnice Neumann BCM 705
| Tip | Dinamic |
| Caracteristica polara | Hipercardioid |
| Impedanta | 200 ohmi |
| Banda de frecvente | 20 - 20000 Hz |
| SPL maxim | 150 dB |
| Conexiuni | XLR - 3 pini |
| Sensibilitate | 1.7 mV/Pa |
| Raport semnal-zgomot | 76 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 500 g |
| Tip produs | Microfon de broadcast |
Review-uri Neumann BCM 705