Niciun produs
LD Systems ICOA 12 A BTBoxa activa 12 inch cu Bluetooth ZD-037691 |
|
|
2 Review(s)
(2 review-uri)
|
LD Systems ICOA 12 A BT
ICOA 12 A BT este o boxa activa cu un difuzor de 12 Inch si CD horn (Constant Directivity) cu design coaxial, rootativ, optimizat BEM. Are un raspuns foarte bun chiar si la frecvente joase si beneficiaza de procesare DynX DSP pentru o calibrare precisa.
ICOA 12 A este o alegere ideala pentru muzicieni, trupe, DJ, scoli de dans si nu numai.
Functia Bluetooth permite conectarea dispozitivelor mobile pentru o comunicare mai rapida.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 43 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
ICOA 12 A BT este o boxa activa cu un difuzor de 12 Inch si CD horn (Constant Directivity) cu design coaxial, rootativ, optimizat BEM. Are un raspuns foarte bun chiar si la frecvente joase si beneficiaza de procesare DynX DSP pentru o calibrare precisa.
ICOA 12 A este o alegere ideala pentru muzicieni, trupe, DJ, scoli de dans si nu numai.
Functia Bluetooth permite conectarea dispozitivelor mobile pentru o comunicare mai rapida.
Unitate de vanzare: bucata
Aceste boxe pot fi utilizate chiar si fara subwoofer. Pot fi folosite vertical, ca sateliti, sau orizontal, ca monitoare de podea sau chiar in sisteme suspendate.
ICOA 12 A dispune de un amplificator clasa D ce ajunge pana la 126 dB SPL maxim si o putere de 300W RMS.
Cu ajutorul tehnologie DynX DSP, aceasta boxa ofera o calitate exceptionala si putere in orice conditii. 4 preseturi, un EQ cu 3 benzi si functia de delay sunt uneltele valabile pentru ajustarea optima a sunetului la conditiile locului. Cele 2 canale line/mic cu control individual de gain plus iesire mono mix permit conectarea cu o varietate de surse de semnal.
Modul de utilizare ca monitor de podea se datoreaza grilei frontale foarte rezistente si unghiului de inclinare de 55 grade. Utilizata vertical, suportul cu inclinare dubla de 36 mm ofera variantele de 0 sau 5 grade inclinare pentru o adaptare optima a sistemului in incapere.
4 manere de aluminiu cu suprafata cauciucata ergonomica ofera gripul perfect atunci cand boxa este carata. Sunt valabile si accesorii suplimentare pentru instalare si transport.
Functia Bluetooth permite conectarea dispozitivelor mobile pentru o comunicare mai rapida.
Specificatii Tehnice LD Systems ICOA 12 A BT
| Banda de frecvente | 50 - 20000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Putere RMS | 300 W |
| Difuzor inalte | 25 |
| SPL maxim | 126 dB |
| Putere Peak | 1200 W |
| Greutate | 19 |
| Dimensiuni | 375 x 635 x 396 mm |
| Tip produs | Boxa activa 12 inch cu Bluetooth |
| Video demonstrativ | Da |
| Configuratie (numar cai) | 2 |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 12 |
| Bluetooth | Da |
| Tagline | 2 cai 12 inch bluetooth 300w rms 1200w peak |
Review-uri LD Systems ICOA 12 A BT
O alegere perfectă pentru performanțe audio superioare
În calitate de pasionat de sunet și muzică, am căutat mereu produse de înaltă calitate care să ofere performanțe excelente și versatilitate. Recent, am achiziționat boxa activă ICOA 12 A BT de la Zedoshop, și trebuie să spun că sunt extrem de impresionat de ceea ce oferă acest produs.
Nota 10
Cel mai placut sunet la o boxa de buget