Niciun produs
Genelec 8040 BPMMonitor profesional de studio ZD-012502 |
|
Genelec 8040 BPM
Monitor de inalta calitate si fidelitate, Genelec 8040 BPM este un monitor activ, in 2 cai cu putere de 180W RMS.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 91 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Monitor de inalta calitate si fidelitate, Genelec 8040 BPM este un monitor activ, in 2 cai cu putere de 180W RMS.
Unitate de vanzare: bucata
Monitorul biamplificat 8040 BPM de la Genelec este ideal pentru spatiile unde raspunsul in frecventa larg este necesar, dar spatiul este restrans. Poate fi utilizat pentru monitorizari near-field, studiouri, statii digitale, productie multimedia si playback, statii de emisie si control.
Vine in carcasa din aluminiu ce incorporeaza tehnologie MDE (Minimum Diffraction Enclosure) ce ii confera monitorului un raspuns in frecventa larg si liniar la o calitate ridicata a sunetului. Foarte usor de setat si de utilizat se conecteaza printr-un conector XLRF. A
cest monitor are protectie la supraincarcare, ecranare magnetica si vine dotat cu baza Iso-Pod (Isolation Positioner/Decoupler) ce permite asezarea in diferite moduri si unghiuri astfel incat axa acustica a acestuia sa fie orientata direct catre ascultator.
Caracteristici esentiale:
Specificatii tehnice:
Raspuns in frecventa: 48 - 20 kHz
SPL: > 105 dB
Dimensiuni:
Difuzoare:
Difuzor bass:
Difuzor inalte:
Distorsiune armonica: 50…100 Hz ≤2 %
> 100 Hz ≤0.5 %
Amplificatoare:
Voltaj: 100, 120, 220 or 230VAC 50/60Hz
Consum de putere:
Conexiuni:
Conector analogic de intrare semnal XLR mama, balansat 10 kOhm.
Crossover
Bass/Treble
3000 Hz
Specificatii Tehnice Genelec 8040 BPM
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 48 Hz - 20 kHz |
| Culoare | Negru alb argintiu |
| Alimentare | 100 - 230 V |
| Conectori intrare | XLR |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 180 W |
| Difuzor joase | 6.5 inchi |
| Difuzor inalte | 0.75 inchi |
| SPL maxim | 105 dB |
| Procesare interna | Da |
| Greutate | 8.6 kg |
| Dimensiuni | 350 x 237 x 223 mm |
| Tip produs | Monitor profesional de studio |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | 5 - 8 |
| Putere (RMS) | 180 W |
| Tagline | 2 cai xlr 180w rms |
Review-uri Genelec 8040 BPM