Niciun produs
Focusrite Scarlett 2i2 Studio Pack 4th GenPachet Home Studio ZD-047872 |
|
|
1 Review(s)
(1 review)
|
Focusrite Scarlett 2i2 Studio Pack 4th Gen
Scarlett 2i2 Studio 4th Gen este un pachet home studio format din interfata audio Focusrite Scarlett 2i2, un microfon, casti si cablurile necesare.
De asemenea, acest pachet vine cu un set complet de software-uri pentru inregistrare: Pro Tools Intro+, Ableton Live Lite si pachetul software Hitmaker Expansion ce include Melodyne Essential, Softube Flow® Guitar Essentials pentru chitara, sintetizatorul Native Instruments MASSIVE si multe altele.
Descarca cel mai nou update software pentru Focusrite Control 2
Update-ul Focusrite Control 2 imbunatateste workflow-ul si aduce noi functii de accesibilitate pentru Scarlett 4th Gen. Poti afla mai multe despre actualizarea Focusrite Control 2 si poti descarca ultima versiune aici.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 28 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Scarlett 2i2 Studio 4th Gen este un pachet home studio format din interfata audio Focusrite Scarlett 2i2, un microfon, casti si cablurile necesare.
De asemenea, acest pachet vine cu un set complet de software-uri pentru inregistrare: Pro Tools Intro+, Ableton Live Lite si pachetul software Hitmaker Expansion ce include Melodyne Essential, Softube Flow® Guitar Essentials pentru chitara, sintetizatorul Native Instruments MASSIVE si multe altele.
Descarca cel mai nou update software pentru Focusrite Control 2
Update-ul Focusrite Control 2 imbunatateste workflow-ul si aduce noi functii de accesibilitate pentru Scarlett 4th Gen. Poti afla mai multe despre actualizarea Focusrite Control 2 si poti descarca ultima versiune aici.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici esentiale:
Preamplificatoare de microfon de generatia a 4-a - Cu o gama de amplificare de 69dB, preamplificatorul de microfon Scarlett din generatia a 4-a de la Focusrite ofera cea mai clara si detaliata calitate prezenta pana acum pe o interfata Scarlett.
Intrari Hi-Z pentru instrumente si linie - Prin conectarea unei chitari electrice la una dintre intrarile Hi-Z pentru instrumente ale lui 2i2, vei experimenta senzatia de a folosi un amplificator. De asemenea, poti conecta sintetizatoare si aparate groove la intrarile de linie.
Descarca cel mai nou update software pentru Focusrite Control 2
Imbunatatiri de workflow in Focusrite Control 2
Salveaza si reincarca setarile preferate de sesiune cu doar cateva click-uri prin noua functie Presets. Functia poate incarca setari precum input gain, setari de mixer si de routing.
Acum poti personaliza mix-urile Direct Monitor pe toate interfetele 4th Gen Scarlett. Astfel, poti ajusta nivelele de intrare si semnalul audio al computer-ului pentru a obtine un mix de monitorizare cu o latenta apropiata de zero.
Optimizeaza live stream-ul cu mai mult control al Loopback-ului 4th Gen Scarlett. Prin modificarea setarilor in preferinte, poti trimite mixul Direct Monitor catre Loopback. Astfel, poti utiliza aceasta configuratie ca sursa de input in alte aplicatii pentru a te asigura ca publicul aude mixul dorit.
O alta imbunatatire o reprezinta controlul de gain, mixer si pan, ce pot fi ajustate acum cu precizie prin introducerea de valori numerice.
Actualizari de accesibilitate in Focusrite Control 2
Software-ul Screen Reader va anunta starea tastelor de pe panoul frontal al Scarlett-ului la apasarea acestora, atunci cand software-ul Focusrite Control 2 este in focus.
Poti afla mai multe despre actualizarea Focusrite Control 2 si poti descarca ultima versiune aici.
Specificatii tehnice:
Specificatii tehnice microfon condenser CM25 MkIII:
Compatibilitate software: Mac, PC Windows, Chromebook, USB-C iPad si iPhone.
Alimentare:
Software inclus:
Hitmaker Expansion
Disclaimer software inclus:
Pachetul software inclus cu acest produs poate suferi modificari fara notificare prealabila, in functie de politica si actualizarile operate de producator. Desi depunem eforturi pentru a mentine informatiile de pe site cat mai corecte si actualizate, pot exista diferente temporare intre continutul afisat pe pagina produsului si oferta curenta comunicata oficial de producator. Pentru cele mai recente si exacte informatii privind software-ul inclus, va recomandam sa consultati pagina oficiala a producatorului.
Continutul pachetului:
Click aici pentru a descărca manualul în limba română.
Specificatii Tehnice Focusrite Scarlett 2i2 Studio Pack 4th Gen
| Tip | Pachet interfata audio + microfon + casti |
| Iesire casti | 1 |
| Numar intrari | 2 |
| Numar iesiri | 2 |
| Rezolutie audio | 24 bit |
| Conexiuni intrare | XLR |
| Conexiuni iesire | TRS |
| Suport MIDI | Nu |
| Preamplificator microfon | 2 |
| Phantom Power | Da |
| Sistem de operare | MacOS/Windows |
| Software inclus | Da |
| Alimentare | USB |
| Greutate | 1.6 kg |
| Dimensiuni | 99 x 180 x 45.5 mm |
| Tip produs | Pachet Home Studio |
| Video demonstrativ | Da |
| Tip Conexiune | USB |
| Sample Rate | 192 kHz |
| Intrari de microfon | 2 |
| Intrari de linie | 2 |
| Intrari de instrument | 2 |
| Iesiri tip linie | 2 |
| Midi IN OUT | Nu |
| Tagline | 2 intrari 2 iesiri phantom power xlr trs |
Review-uri Focusrite Scarlett 2i2 Studio Pack 4th Gen
Calitate tată
Foarte finuță, elegantă, rafinată dar de asemenea performantă. Își face treaba cum trebuie, nimic extravagant. Are și pluginuri, care este clar un plus neașteptat. Recomand.