Niciun produs
Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen Anniversary EditionInterfata audio USB ZD-055665 |
|
|
2 Review(s)
(2 review-uri)
|
Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen Anniversary Edition
Focusrite Scarlett 2i2 Anniversary Edition este editia limitata a uneia dintre cele mai cunoscute interfete audio cu 2 canale, intr-un design cu nuanta ISA-blue, inspirat de echipamentele clasice Focusrite. Aceasta prezinta logo-ul clasic "ff" in partea superioara, schema circuitelor Studio Console printate pe partea inferioara si este livrata intr-o cutie de cadou eleganta cu finisaj negru-auriu. Editia limitata a interfetei Focusrite Scarlett 2i2 marcheaza aniversarea a 40 de ani de excelenta Focusrite in domeniul audio profesional.
Scarlett 2i2 include doua preamplificatoare de microfon cu phantom power, mod Air, functii Auto Gain si Clip Safe, precum si conversie audio la 24-bit/192 kHz. Conectivitatea USB-C, alimentarea prin bus si functia Loopback o fac ideala pentru atat pentru inregistrari vocale si instrumentale, productie muzicala, cat si pentru podcasting si streaming.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 21 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Focusrite Scarlett 2i2 Anniversary Edition este editia limitata a uneia dintre cele mai cunoscute interfete audio cu 2 canale, intr-un design cu nuanta ISA-blue, inspirat de echipamentele clasice Focusrite. Aceasta prezinta logo-ul clasic "ff" in partea superioara, schema circuitelor Studio Console printate pe partea inferioara si este livrata intr-o cutie de cadou eleganta cu finisaj negru-auriu. Editia limitata a interfetei Focusrite Scarlett 2i2 marcheaza aniversarea a 40 de ani de excelenta Focusrite in domeniul audio profesional.
Scarlett 2i2 include doua preamplificatoare de microfon cu phantom power, mod Air, functii Auto Gain si Clip Safe, precum si conversie audio la 24-bit/192 kHz. Conectivitatea USB-C, alimentarea prin bus si functia Loopback o fac ideala pentru atat pentru inregistrari vocale si instrumentale, productie muzicala, cat si pentru podcasting si streaming.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici esentiale:
Descarca cel mai nou update software pentru Focusrite Control 2
Imbunatatiri de workflow in Focusrite Control 2
Salveaza si reincarca setarile preferate de sesiune cu doar cateva click-uri prin noua functie Presets. Functia poate incarca setari precum input gain, setari de mixer si de routing.
Acum poti personaliza mix-urile Direct Monitor pe toate interfetele 4th Gen Scarlett. Astfel, poti ajusta nivelele de intrare si semnalul audio al computer-ului pentru a obtine un mix de monitorizare cu o latenta apropiata de zero.
Optimizeaza live stream-ul cu mai mult control al Loopback-ului 4th Gen Scarlett. Prin modificarea setarilor in preferinte, poti trimite mixul Direct Monitor catre Loopback. Astfel, poti utiliza aceasta configuratie ca sursa de input in alte aplicatii pentru a te asigura ca publicul aude mixul dorit.
O alta imbunatatire o reprezinta controlul de gain, mixer si pan, ce pot fi ajustate acum cu precizie prin introducerea de valori numerice.
Actualizari de accesibilitate in Focusrite Control 2
Software-ul Screen Reader va anunta starea tastelor de pe panoul frontal al Scarlett-ului la apasarea acestora, atunci cand software-ul Focusrite Control 2 este in focus.
Poti afla mai multe despre actualizarea Focusrite Control 2 si poti descarca ultima versiune aici.
Specificatii tehnice:
Compatibilitate software: Mac, PC Windows, Chromebook, USB-C iPad si iPhone.
Alimentare:
Software inclus:
Hitmaker Expansion
Disclaimer software inclus:
Pachetul software inclus cu acest produs poate suferi modificari fara notificare prealabila, in functie de politica si actualizarile operate de producator. Desi depunem eforturi pentru a mentine informatiile de pe site cat mai corecte si actualizate, pot exista diferente temporare intre continutul afisat pe pagina produsului si oferta curenta comunicata oficial de producator. Pentru cele mai recente si exacte informatii privind software-ul inclus, va recomandam sa consultati pagina oficiala a producatorului.
Continutul pachetului:
Click aici pentru a descărca manualul în limba română.
Specificatii Tehnice Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen Anniversary Edition
| Tip | Interfata Audio |
| Iesire casti | 1 |
| Numar intrari | 2 |
| Numar iesiri | 2 |
| Rezolutie audio | 24 bit |
| Conexiuni intrare | XLR |
| Conexiuni iesire | TRS |
| Suport MIDI | Nu |
| Preamplificator microfon | 2 |
| Phantom Power | Da |
| Sistem de operare | MacOS/Windows |
| Software inclus | Da |
| Alimentare | USB |
| Greutate | 570 g |
| Dimensiuni | 99 x 180 x 45.5 mm |
| Tip produs | Interfata audio USB |
| Tip Conexiune | USB |
| Sample Rate | 192 kHz |
| Intrari de microfon | 2 |
| Intrari de linie | 2 |
| Intrari de instrument | 2 |
| Iesiri tip linie | 2 |
| Midi IN OUT | Nu |
| Tagline | 2 intrari 2 iesiri usb phantom power xlr trs |
Review-uri Focusrite Scarlett 2i2 4th Gen Anniversary Edition
Multumit de achiziție
10/10
O placa de sunet exceptionala!
Livrare si confirmare comanda de nota 10!
Voi mai comanda de la voi
Multumit
Confirmare si livrare comanda exceptionala, a sosit coletul a doua zi dupa comanda. Cu siguranta revin si cu alte comenzi.