|
|
|
|
|
|
Niciun produs
🪇️ Primăvara sună bine: STUDIO & ÎNREGISTRĂRI AUDIO & DJ MICROFOANE CHITARE PIANE & INSTRUMENTE LUMINI ACCESORII
🪇️ Primăvara sună bine: STUDIO & ÎNREGISTRĂRI AUDIO & DJ MICROFOANE CHITARE PIANE & INSTRUMENTE LUMINI ACCESORII
Audio Technica ATM250Microfon de instrument ZD-013358 |
|
Audio Technica ATM250
Microfon instrumental dinamic hipercardioid Audio Technica ATM250.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 24 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Microfon instrumental dinamic hipercardioid Audio Technica ATM250.
Unitate de vanzare: bucata
Microfonul Audio-Technica ATM250 din gama Artist Series este un microfon dinamic hipercardioid, conceput pentru toba mare sau amplificatoare de chitara / bass.
• Raspuns in frecventa adaptat pentru captarea tobei mari, a percutiilor, a
alamurilor, precum si a altor instrumente dinamice.
• Rezista la nivele SPL foarte ridicate.
• Raspuns in joase foarte bun si puternic, ce ofera in acelasi timp si prezenta sursei captate.
• Modelul polar hipercardioid reduce captarea sunetelor nedorite din lateral si din spate, ducand la o mai buna izolare a sursei captate.
• Fiabilitate excelenta, indiferent de aplicatia in care este folosita.
• Magnetul de neodim Hi-ENERGY®. ofera un semnal de iesire puternic si un raspuns imbunatatit la tranzienti.
• Include clema de izolare AT8471 pentru protectia impotriva socurilor mecanice si pentru usurinta la pozitionare pe stativ.
Caracteristici:
- microfon dinamic.
- polaritate: hipercardioid.
- raspuns in frecventa: 40-15.000 Hz.
- sensibilitate: -54 dB (1.9 mV) la 1 Pa.
- impedanta: 600 ohmi.
- greutate: 252g.
- conexiune de iesire: Intern, XLR tata cu 3 pini.
- accesorii incluse: Geanta de protectie, clema de prindere {13574,Audio Technica - AT8471} pentru filet de 5/8"-27 si adaptor de la filet de 5/8"-27 la 3/8"-16.
Specificatii Tehnice Audio Technica ATM250
| Tip | Dinamic |
| Caracteristica polara | Hipercardioid |
| Impedanta | 600 ohm |
| Garantie | 36 |
| Banda de frecvente | 40 Hz - 15 kHz |
| Conexiuni | XLR 3 pin |
| Sensibilitate | -54 dB |
| Recomandat pentru | Toba mare amplificator chitara |
| Greutate | 252 g |
| Dimensiuni | 127.5 x 55 mm |
| Tip produs | Microfon de instrument |
| Tobe si percutii | da |
| Instrumente de suflat | da |
| Recomandat tobe | toba mare |
| Categorie Principala | Microfoane de instrumente |
Review-uri Audio Technica ATM250