Niciun produs
Sennheiser MKH 8020 StereosetMicrofon pentru instrumente cu clape ZD-030889 |
|
Sennheiser MKH 8020 Stereoset
Sennheiser MKH 8020 Stereoset este un set compus din doua microfoane de calitate omni-directionale potrivite ca microfoane principale pentru inregistrari de instrumente muzicale stereo in studiouri de inregistrari, acolo unde acustica este favorabila iar proprietatile microfonului pot fi utilizate la maxim.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 273 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Sennheiser MKH 8020 Stereoset este un set compus din doua microfoane de calitate omni-directionale potrivite ca microfoane principale pentru inregistrari de instrumente muzicale stereo in studiouri de inregistrari, acolo unde acustica este favorabila iar proprietatile microfonului pot fi utilizate la maxim.
Unitate de vanzare: bucata
Microfonul pentru instrumente muzicale Sennheiser MKH 8020 are un raspuns larg in banda de frecvente cu valori ce pornesc de la 10 Hz pana la 60.000 Hz
Caracteristici:
- microfon de instrumente muzicale omnidirectional
- design modular
- raspuns larg in banda de frecvente 10 - 60000 Hz
- distorsiuni mici
- zgomot intern redus
- diagrama uniforma directionala
- vopsea non-reflectiva Nextel
- ideal pentru inregistrari stereo sau de fundal, ca microfon M, cat si pentru ambianta
- identic acustic cu alte microfoane din seria 8000 pentru o compatibilitate aurala optima
- include modul XLR MZX 8000, clema pentru microfon MZQ 8000, paravant MZW 8000 si flightcase pentru transport din aluminiu
Specificatii Tehnice Sennheiser MKH 8020 Stereoset
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Omnidirectional |
| Impedanta | 25 ohmi |
| Banda de frecvente | 10 - 60000 Hz |
| Phantom Power | 48 V |
| SPL maxim | 138 dB |
| Conexiuni | XLR 3p |
| Sensibilitate | 31 mV - Pa |
| Recomandat pentru | Pian |
| Greutate | 55 g |
| Dimensiuni | 19 x 74 mm |
| Tip produs | Microfon pentru instrumente cu clape |
| Tobe si percutii | da |
| Chitare acustice | da |
| Instrumente de suflat | da |
| Instrumente cu coarde | da |
| Pian | da |
| Recomandat tobe | overhead |
| Tagline | microfon instrument condenser omnidirectional xlr overhead tom percutii tobe suflat saxofon trompeta trombon clarinet flaut suflatori coarde vioara viola violoncel contrabas chitara acustica pian |
Review-uri Sennheiser MKH 8020 Stereoset