|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Sennheiser E 906Microfon de instrumente ZD-021874 |
|
Sennheiser E 906
Sennheiser E 906 este un microfon dinamic supercardioid de instrumente creat special pentru tobe si percutii cat si pentru amplificatoare de chitara si este prevazut cu un 3 moduri de prezenta.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 18 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Sennheiser E 906 este un microfon dinamic supercardioid de instrumente creat special pentru tobe si percutii cat si pentru amplificatoare de chitara si este prevazut cu un 3 moduri de prezenta.
Unitate de vanzare: bucata
Sennheiser E 906 capteaza sunetele de chitara generate de amplificatorul de chitara clare sau distorsionate, soft sau agresive avand in acelasi timp o rezolutie mare si un sound natural. Raspunsul temporar rapid poate fi adaptat la orice stil, de la transmiterea riff-urilor cu nivel mare SPL.
Caracteristici:
- microfon dinamic pentru instrumente de percutie si amplficatoare de chitara
- sunet dinamic, viu si raspuns temporar rapid
- filtru de prezenta cu 3 moduri de selectie a caracteristicilor (Boosted, Normal, Attenuated)
- forma potrivita pentru captarea sunetelor generate de amplificatoarele de chitara
- capsula prevazuta cu shock-mount
- compensare hum
- include microfon Sennheiser E906, manual de utilizare si husa de protectie pentru microfon
Specificatii Tehnice Sennheiser E 906
| Tip | Dinamic |
| Caracteristica polara | Supercardioid |
| Impedanta | 350 ohmi |
| Banda de frecvente | 40 - 18000 Hz |
| Conexiuni | XLR 3p |
| Sensibilitate | 2 |
| Recomandat pentru | Amplificatoare chitara |
| Greutate | 140 g |
| Dimensiuni | 55 x 34 x 134 mm |
| Tip produs | Microfon de instrumente |
| Tobe si percutii | da |
| Instrumente de suflat | da |
| Amplificatoare | da |
| Recomandat tobe | toba mica |
| Tagline | microfon instrument dinamic supercardioid xlr toba mica snare percutii tobe suflat saxofon trompeta trombon clarinet flaut suflatori amp chitara |
Review-uri Sennheiser E 906