|
|
|
|
|
|
Niciun produs
🪇️ Primăvara sună bine: STUDIO & ÎNREGISTRĂRI AUDIO & DJ MICROFOANE CHITARE PIANE & INSTRUMENTE LUMINI ACCESORII
🪇️ Primăvara sună bine: STUDIO & ÎNREGISTRĂRI AUDIO & DJ MICROFOANE CHITARE PIANE & INSTRUMENTE LUMINI ACCESORII
Lewitt LCT 440 PUREMicrofon Condenser de Voce si Instrumente ZD-040640 |
|
|
10 Review(s)
(10 review-uri)
|
Lewitt LCT 440 PURE
Lewitt LCT 440 PURE este un microfon condenser care capteaza in detaliu atat voce, cat si instrumente, atat acasa, cat si in studio. Acest model contine componentele si tehnologia modelelor de prestigiu de la Lewitt. Capsula de 1" permite acestui microfon condenser sa capteze sursele de sunet cu claritate dar si adancime.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 27 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
Informatii produs:
Lewitt LCT 440 PURE este un microfon condenser care capteaza in detaliu atat voce, cat si instrumente, atat acasa, cat si in studio. Acest model contine componentele si tehnologia modelelor de prestigiu de la Lewitt. Capsula de 1" permite acestui microfon condenser sa capteze sursele de sunet cu claritate dar si adancime.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici:
- Microfon condenser cu capsula de 1"
- Ideal pentru voce si instrumente
- Specificatii high-end
- Caracteristica polara cardioid
- Pachetul include shock mount, magnetic pop filter, windscreen si husa de transport
Specificatii
- Tip: Condenser
- Caracteristica polara: Cardioid
- Raspuns frecvente: 20 - 20000 Hz
- Sensibilitate: 27.4 mV/Pa, -31.2 dBV/Pa
- Self-noise: 7 dB (A)
- SPL maxim: 140 dBSPL
- Gama dinamica: 133 dB (A)
- Dimensiuni: 138 x 52 x 36 mm
- Greutate: 310 g
- Pachetul include: shock mount, magnetic pop filter, windscreen si husa de transport
Specificatii Tehnice Lewitt LCT 440 PURE
| Subcategorie | Microfoane de studio |
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Garantie | 36 |
| Banda de frecvente | 20 - 20000 Hz |
| Alimentare | +48 V |
| Categorie Produs | Microfoane de studio |
| SPL maxim | 140 dB |
| Conexiuni | XLR |
| Microfon pentru | Voce |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 310 g |
| Dimensiuni | 138 x 52 x 36 mm |
| Tip produs | Microfon Condenser de Voce si Instrumente |
| Video demonstrativ | Da |
| Categorie Principala | Studio si Inregistrari |
| Subcategorie | Microfoane de studio |
| Categorii Summer SALE | Studio |
Review-uri Lewitt LCT 440 PURE
Lewitt 440
Un microfon destul de bun și clar recomand
rupe
cel mai bun mic de buget in plm
Foarte bun
foarte bun pentru voce, suna profesional avand in vedere pretul acestuia
Impresionant
Cel mai bun microfon din aceasta gama de pret.
Impresionant
Cel mai bun microfon din aceasta gama de pret.
Un microfon excelent.
Un microfon cu o calitate si un raspuns al frecventelor perfect. Dar mare atentie ! Daca locuiti intr-o zona cu poluare fonica ridicata si nu aveti macar un tratament acustic in camera de inregistrare, pentru imblanzirea reflexiilor, acest microfon devine complet inutil. Deci, este un microfon excelent caruia trebuie sa-i creati conditiile necesare sa exceleze cu adevarat. Altfel recomand microfoanele dinamice sau microfoanele shotgun. In special pentru voice over.
Foarte multumit
Are toate accesoriile necesare , zgomot de fond imperceptibil, sunet excelent. Merita banii. Mai ales acum, cand este la reducere cu campania de primavara! Din pacate eu l-am luat cu 1 saptamana mai devreme...
Un microfon modern
Acest microfon de la Lewitt este exact ceea ce trebuie să fie un microfon din această categorie de preț în 2023 (chiar dacă microfonul este ceva mai vechi). Vine cu toate accesoriile necesare pentru a te apuca de înregistrat. Pop filtrul inclus își face treaba bine în cele mai multe situați. Pentru acele cazuri în care nu e suficient (din cauza poziției prea apropiate de capsulă) folosesc și un pop filtru clasic.
Folosesc acest microfon pentru voice-over într-o cabină tratată fonic și sună excelent. Este ideal pentru voci cu o tonalitate mai joasă, nu prea sibilante și care beneficiază din plin de boost-ul din zona frecvențelor înalte.
Dacă îți dorești un sunet modern, zgomot redus și ceva care să și arate bine - Lewitt LCT 440 Pure este microfonul ideal.
Un microfon extrem de bun!
L-am luat ca si overhead pentru tobe, sunt foarte multumit!
foarte bun
un microfon foarte bun balansat de o calitate buna pt pretul oferit