|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Yamaha HS5 IMonitor de studio activ ZD-046989 |
|
Yamaha HS5 I
Yamaha HS5I este o varianta a modelului HS5, conceputa pentru instalare si integrare in sisteme audio profesionale. Este un monitor de studio activ cu 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 70W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 54Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. Acest model este compatibil cu accesorii optionale Yamaha pentru instalare, cum ar fi accesorii de montare pe perete sau suport pentru montarea pe tavan.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
In stoc
Atentie: Ultimul produs in stoc!
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 16 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Ai gasit un pret mai bun? Trimite-ne link-ul competitorului si iti facem o oferta personalizata!
* PRP = Pret recomandat de producator
Informatii produs:
Yamaha HS5I este o varianta a modelului HS5, conceputa pentru instalare si integrare in sisteme audio profesionale. Este un monitor de studio activ cu 2 cai, echipat cu un difuzor de bas de 5 inch si un tweeter de 1 inch, oferind o putere de amplificare de 70W. Are o frecventa de raspuns liniara intre 54Hz si 30kHz, un crossover la 2kHz si o impedanta de intrare de 10 kOhmi. Acest model este compatibil cu accesorii optionale Yamaha pentru instalare, cum ar fi accesorii de montare pe perete sau suport pentru montarea pe tavan.
Unitate de vanzare: bucata
Monitorul de studio Yamaha HS5 I dispune de puncte pentru montaj pe 4 parti laterale. Folosind accesorii optionale Yamaha puteti monta monitorul de studio Yamaha HS5 I pe diverse suprafete, cum ar fi pe perete sau pe tavan.
Yamaha HS5 I este un monitor de studio activ, conceput pentru a oferi o reproducere sonora precisa si de inalta fidelitate, adresandu-se in principal domeniilor de productie muzicala, mix audio si productie video. Monitorul de studio Yamaha HS5 I face parte din seria HS de la Yamaha, recunoscuta pentru calitatea si precizia sonora.
Yamaha HS5 I se remarca prin designul sau compact si solid, care ii permite sa fie utilizat in diverse configuratii de studio, inclusiv in camere mici, fara a compromite calitatea sunetului. Monitorul de studio Yamaha HS5 I este bi-amplificat, asigurand astfel o reproducere precisa a sunetului pe intregul spectru audibil. Amplificatoarele integrate ofera putere suficienta pentru a asigura o performanta optima a sistemului in orice conditii.
Cu un raspuns in frecventa extins si un crossover bine proiectat, Yamaha HS5 I permite monitorizarea detaliata a mixajelor audio, permitand producatorilor sa auda fiecare subtilitate sonora, ceea ce este esential in procesele de productie muzicala si mixing.
Specificatii:
Specificatii Tehnice Yamaha HS5 I
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 54 - 30000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 70W |
| Difuzor inalte | 1 |
| Greutate | 5.5 kg |
| Dimensiuni | 170 x 285 x 222 mm |
| Tip produs | Monitor de studio activ |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | 5 - 8 |
| Difuzor joase (inchi) | 5 |
| Tagline | 2 cai 5 inch 70w rms |
Review-uri Yamaha HS5 I