|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Rode VideoMic Pro RycoteMicrofon profesional pentru camere video ZD-043112 |
|
Rode VideoMic Pro Rycote
RØDE VideoMic Pro Rycote este un microfon shotgun proiectat pentru a fi utilizat cu camere video, DSLR camere si recordere audio portabile.
Vine echipat cu shockmount-ul Rycote Lyre.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 22 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
RØDE VideoMic Pro Rycote este un microfon shotgun proiectat pentru a fi utilizat cu camere video, DSLR camere si recordere audio portabile.
Vine echipat cu shockmount-ul Rycote Lyre.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici esentiale:
In centrul VideoMic Pro este o capsula condensator care ofera inregistrare audio de calitate printr-un conector mini-jack de 3.5mm (iesirea semnalului mono la ambele canale stanga si dreapta).
Dispune de un model polar super-cardioid ce asigura reducerea la minimum a sunetului nedorit, iar inregistrarea este concentrata pe subiectul din fata camerei.
VideoMic pro este alimentat cu baterie si ofera peste 70 de ore de inregistrare de la o singura baterie de 9V.
In plus, fata de raspunsul nativ al microfonului de 40Hz-20kHz, este disponibil un filtru selectabil de inalta trecere la 80Hz, care va impiedica inregistrarea zgomotulor de fundal nedorite, cum ar fi aparatele de aer conditionat sau traficul.
Microfonul utilizeaza clasica montura de 3/8" ce se afla la baza microfonului, special conceputa pentru amplasarea microfonului fie pe stative fie pe un boom.
Specificatii tehnice:
Specificatii Tehnice Rode VideoMic Pro Rycote
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Supercardioid |
| Banda de frecvente | 40Hz - 20kHz |
| SPL maxim | 134dB |
| Sensibilitate | -32.0dB |
| Raport semnal-zgomot | 14dBA |
| Greutate | 85g |
| Dimensiuni | 100 x 75 x 170 mm |
| Tip produs | Microfon profesional pentru camere video |
| Video demonstrativ | Da |
| Tagline | microfon condenser supercardioid camera video |
Review-uri Rode VideoMic Pro Rycote