Niciun produs
Audio Technica AT8024Microfon stereo camera video ZD-031854 |
|
Audio Technica AT8024
Audio Technica AT8024 este un microfon stereo-mono potrivit pentru camere video ce ofera o solutie simpla la capturarea sunetelor de inalta rezolutie pentru video. Modurile selectabile Line-Cardioid cat si Matrixed Mid-Side Stereo ofera flexibilitate pentru a focusa inregistrarea catre o singura sursa cat si pentru a aduce realism sonic.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 24 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Audio Technica AT8024 este un microfon stereo-mono potrivit pentru camere video ce ofera o solutie simpla la capturarea sunetelor de inalta rezolutie pentru video. Modurile selectabile Line-Cardioid cat si Matrixed Mid-Side Stereo ofera flexibilitate pentru a focusa inregistrarea catre o singura sursa cat si pentru a aduce realism sonic.
Unitate de vanzare: bucata
In orice mod ar fi folosit, Audio Technica AT8024 ofera un sunet ce este imbunatatit dramatic comparativ cu microfonul standard al camerei de filmat. Totodata, microfonul pentru camere video este echipat cu un atenuator ajustabil in 3 pozitii (-20 dB, -10 dB, 0 dB) pentru a captura si cele mai fine sunete fara distorsiuni.
Microfonul pentru camere video Audio Technica AT8024 reduce preluarea zgomotelor ambientale nedorite, reverberatiile camerei cat si vibratiile mecanice la cuplare. Microfonul este alimentat de o singura baterie AA pentru performante optime la SPL-uri ridicate si vine integrat cu un sistem de montaj pentru camere ce se ataseaza rapid la camere DSLR sau camere de inregistrari profesionale.
Caracteristici microfon pentru camere video Audio Technica AT8024:
- microfon dedicat pentru utilzarea impreuna cu camere DSLR sau alte camere video profesionale ce ofera un sunet imbunatatit
- moduri selectabile Line-Cardioid sau Mid-Side Stereo pentru capturarea sunetelor cu rezolutie inalta in orice mediu
- suporta nivele mari de presiune acustica fara distorsiuni
- atenuator ajustabil in 3 pozitii si Roll-Off interschimbabil
- shock mount realizat din cauciuc ce izoleaza microfonul de vibratii sau zgomote interne produse de camera video
- compact, usor cu shoe mount integrat
- indicator Power cu LED verde/rosu
- include paravant, paravant fuzzy si baterie AA
Specificatii Tehnice Audio Technica AT8024
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Impedanta | 50 ohmi |
| Banda de frecvente | 40 - 15.000 Hz |
| Alimentare | 1 x AA |
| SPL maxim | 128 dB |
| Conexiuni | Jack 3.5 mm |
| Sensibilitate | -37 dB |
| Microfon pentru | Camere DSLR |
| Raport semnal-zgomot | 72 dB Mono |
| Greutate | 0.1 Kg |
| Dimensiuni | 172 x 24 |
| Tip produs | Microfon stereo camera video |
| Tagline | microfon condenser cardioid mini jack 3.5mm jack mic aux camera video |
Review-uri Audio Technica AT8024