Niciun produs
Audio Technica AT4080Microfon ribbon ZD-013589 |
|
Audio Technica AT4080
Microfon de studio de tip ribbon cu caracteristica polara figure of eight Audio Technica AT4080.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 85 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Microfon de studio de tip ribbon cu caracteristica polara figure of eight Audio Technica AT4080.
Unitate de vanzare: bucata
De cand cu introducerea inovatorului microfon AT4080, Audio-Technica a reusit sa obtina mult cautatul sunet al microfoanelor ribbon, fara a intampina vreuna dintre problemele clasice ale acestei tehnologii, cum ar fi iesirea de putere redusa sau fragilitatea acesora. Asamblate manual si cu un sunet cald, Audio-Technica AT4080 ofera un sunet robust, fiabilitate si un nivel de semnal ridicat, pentru compatibilitate maxima cu orice preamplificator.
In largul sau atat in studio cat si la sonorizari live, datorita tehnologiei ribbon MicroLinear&trade., cele doua diafragme ale acestui microfon sunt protejate impotriva flexiei laterale si a distorsiunilor. Cu 18 de patente in asteptare folosite, tehnologia ribbon proprietara Audio-Technica a ridicat stacheta transducerelor ribbon.
Accesorii incluse:
- shockmount {13610,Audio Technica - AT8449SV}.
- case pentru protectie si transport.
- invelis protector impotriva prafului.
Specificatii Tehnice Audio Technica AT4080
| Tip | Ribbon |
| Caracteristica polara | Figure of eight |
| Impedanta | 100 ohmi |
| Banda de frecvente | 20 Hz - 18 kHz |
| Alimentare | 48V DC |
| SPL maxim | 150 dB |
| Conexiuni | XLR 3 pin |
| Sensibilitate | -39 dB |
| Microfon pentru | Studio |
| Raport semnal-zgomot | 72 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 474 g |
| Dimensiuni | 177.5 x 53.4 mm |
| Tip produs | Microfon ribbon |
| Tagline | figure 8 ribbon xlr phantom power |
Review-uri Audio Technica AT4080