Niciun produs
Audio Technica AE3300Microfon vocal condenser cardioid ZD-013274 |
|
Audio Technica AE3300
Microfon vocal condenser cardioid Audio Technica AE3300.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 30 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Microfon vocal condenser cardioid Audio Technica AE3300.
Unitate de vanzare: bucata
AE3300 este unul dintre modelele de microfoane ce face parte din seria Artist Elite de la Audio Technica.
Tehnic vorbind AE3300 are raspuns in frecventa de 30 - 18000 Hz, filtru Roll-Off de 80 Hz cu 12 dB pe octava, sensibilitate -42 dB la 1 Pa, Impedanta 150 Ohmi, putere phantom 11 - 52 V.
Audio Technica AE3300 este un microfon profesional cu condensator, cardioid, destinat aplicatiilor vocale, ce are o claritate si calitate a sunetului foarte buna.
Rata semnal / zgomot este situata la 75 dB, 1 kHz la 1 Pa iar din punct de vedere dimensional are 179.0 mm lungime x 50.0 mm diametru cu o greutate de 300g.
Conexiunea se face pe XLRM cu 3 pini.
Acesoriile incluse sunt nuca Quiet-Flex 5/8", adaptor la 3/8" si husa pentru protectie si transport.
Caracteristici:
- Microfon cu condensator permanent polarizat.
- Polaritatea: cardioid.
- Raspuns in frecventa: 30-18.000 Hz.
- Filtru Roll-Off: 80 Hz, 12 dB/octava.
- Sensibilitate: -42 dB (7.9 mV) la 1 Pa.
- Impedanta: 150 ohmi.
- Rata semnal/zgomot: 75 dB, 1 kHz la 1 Pa.
- Phantom power: 11-52 V, 3mA tipic.
- Greutate: 300 g.
- Dimensiuni: 179.0 mm lungime x 50.0 mm diamentrul capului.
- Conexiune de iesire: Integral 3-pin XLRM.
- Accesorii incluse: nuca Quiet-Flex 5/8", adaptor la 3/8" si husa.
Specificatii Tehnice Audio Technica AE3300
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Cardioid |
| Impedanta | 150 ohmi |
| Banda de frecvente | 30 Hz - 18 kHz |
| Phantom Power | 11-52V DC |
| SPL maxim | 147 dB SPL |
| Conexiuni | XLR 3 pin |
| Sensibilitate | -42 dB |
| Raport semnal-zgomot | 75 dB |
| Filtru High-pass | 80 Hz |
| Greutate | 300 g |
| Dimensiuni | 179 x 50 mm |
| Tip produs | Microfon vocal condenser cardioid |
| Tagline | microfon condenser cardioid xlr voce live phantom power |
Review-uri Audio Technica AE3300