Niciun produs
Rode VideoMic RycoteMicrofon pentru camera DSLR ZD-031731 |
|
|
1 Review(s)
(1 review)
|
Rode VideoMic Rycote
Rode VideoMic este un microfon de tip shotgun condenser potrivit pentru camere DSLR sau recordere audio. Sistemul shockmount RycoteLyre izoleaza capsula microfonului si electronica de talpa metalica oferind izolatie impotriva zgomotelor nedorite sau a vibratiilor microfonului.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 11 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Rode VideoMic este un microfon de tip shotgun condenser potrivit pentru camere DSLR sau recordere audio. Sistemul shockmount RycoteLyre izoleaza capsula microfonului si electronica de talpa metalica oferind izolatie impotriva zgomotelor nedorite sau a vibratiilor microfonului.
Unitate de vanzare: bucata
Microfonul Rode VideoMic are o caracteristica polara super-cardioid fiind extrem de directional, focusandu-se pe subiectul din fata camerei si minimizand zgometele ce il inconjoara.
Construit dintr-o singura bucata, sistemul de suspensie Lyre ofera o suspensie acustica superioara comparativ cu solutiile clasice elastice, fara sa se deterioreze in timp.
Caracteristici microfon pentru camere DSLR Rode VideoMic:
- calitate de inregistrare studio
- microfon de tip condenser cu caracteristica polara super-cardioid
- alimentare baterie 9V
- shockmount Rycote Lyre
- filtru HighPass cu 2 pozitii (Flat / 80Hz)
- PAD in 3 pasi 0, -10, -20 dB
- constructie ABS ranforsata
- include paravant
- iesire jack 3.5 mm mini
- shoe mount integrat cu filet 3/8"
Atentie: Aparatul foto nu este inclus!
Specificatii Tehnice Rode VideoMic Rycote
| Tip | Condenser |
| Caracteristica polara | Supercardioid |
| Impedanta | 2000 ohmi |
| Banda de frecvente | 40 - 20.000 Hz |
| Alimentare | 9V |
| SPL maxim | 134 dB |
| Sensibilitate | 94 dB |
| Microfon pentru | Camere DSLR |
| Raport semnal-zgomot | 20 dB |
| Greutate | 176 g |
| Dimensiuni | 65 x 102 x 250 mm |
| Tip produs | Microfon pentru camera DSLR |
| Video demonstrativ | Da |
| Tagline | microfon condenser supercardioid camera video |
Review-uri Rode VideoMic Rycote
Calitate la preț bun
Sunt foarte mulțumit de prosus și de serviciile voastre, va mulțumesc!
Cu stima,