Niciun produs
Superlux R102Microfon ribbon ZD-031684 |
|
Superlux R102
Superlux R102 este un microfon de tip ribbon special creat pentru transmisii si inregistrari TV sau radio ce are un raspuns plat si o sensibilitate mare si un sunet cald, potrivit pentru transmisii din studio, fie TV sau radio, dar poate fi folosit cu succes si in productii muzicale live, pe scena.
Pachetul contine microfonul + suport shock mount in forma de U + cablu XLR cu conector la 90 de grade.
Unitate de vanzare: bucata
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 12 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
Superlux R102 este un microfon de tip ribbon special creat pentru transmisii si inregistrari TV sau radio ce are un raspuns plat si o sensibilitate mare si un sunet cald, potrivit pentru transmisii din studio, fie TV sau radio, dar poate fi folosit cu succes si in productii muzicale live, pe scena.
Pachetul contine microfonul + suport shock mount in forma de U + cablu XLR cu conector la 90 de grade.
Unitate de vanzare: bucata
Caracteristici microfon Superlux R102:

- necesita alimentare Phantom Power
- sensibilitate mare, raza dinamica mare, zgomot redus
- iesire cu impedanta mica, distorsiuni mici
- pre-amplificator cu ecranare integrata
- caracteristica polara Figura 8, sensibilitate simetrica fata-spate
- modul Ribbon usor de inlocuit
- poate fi folosit cu succes in aplicatii de broadcast, instrumente muzicale cu corzi, bass, chitare electrice, percutii, harmonica sau voci
- microfon de tip ribbon
- caracteristica polara figura 8
- impedanta 250 Ohmi
- raport semnal-zgomot 76 dB
- SPL maxim 138 dB
- finisaj gri inchis
- conector XLR 3P/M
- dimensiuni 60 x 44 x 196 mm
- greutate 500 g
Pachetul contine microfonul + suport shock mount in forma de U + cablu XLR cu conector la 90 de grade.
Specificatii Tehnice Superlux R102
| Tip | Ribbon |
| Caracteristica polara | Figure of eight |
| Impedanta | 250 ohmi |
| Banda de frecvente | 25 - 15.000 Hz |
| Alimentare | Phantom Power |
| SPL maxim | 138 dB |
| Conexiuni | XLR |
| Sensibilitate | -40 dB |
| Microfon pentru | Live |
| Raport semnal-zgomot | 76 dB |
| Conexiune USB | Nu |
| Greutate | 500 g |
| Dimensiuni | 60 x 44 x 196 mm |
| Tip produs | Microfon ribbon |
| Tagline | figure 8 ribbon xlr phantom power |
Review-uri Superlux R102