|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Mackie CR3-XBTPereche monitoare multimedia cu Bluetooth ZD-041497 |
|
|
3 Review(s)
(3 review-uri)
|
Mackie CR3-XBT
CR3-XBT este o pereche de monitoare multimedia cu Bluetooth, perfecta pentru creatori de continut, aplicatii home studio, gaming si nu numai. Cu o putere de 50 W aceste boxe redau semnal audio la nivel profesional, fiind upgrade-ul perfect pentru utilizatorii care doresc sa inlocuiasca boxele clasice de desktop cu ceva superior din punct de vedere calitativ.
Unitate de vanzare: pereche
Nou
Verificati stoc
Avantaje Zeedo:
Pentru acest produs primesti 11 Lei sub forma de voucher pentru comenzi viitoare! (detalii)
Poti plati integral sau partial si cu cardul de prima didactica! (detalii)
Divizie dedicata pentru proiecte: consultanta, proiectare si instalare. (detalii)
Ai un proiect sau esti revanzator? Cere o oferta personalizata!
Informatii produs:
CR3-XBT este o pereche de monitoare multimedia cu Bluetooth, perfecta pentru creatori de continut, aplicatii home studio, gaming si nu numai. Cu o putere de 50 W aceste boxe redau semnal audio la nivel profesional, fiind upgrade-ul perfect pentru utilizatorii care doresc sa inlocuiasca boxele clasice de desktop cu ceva superior din punct de vedere calitativ.
Unitate de vanzare: pereche
Caracteristici:
- Design unic, elegant si rigid
- Le poti aseza dupa preferinta, astfel incat butonul de volum sa fie pe partea dorita
- Intrari flexibile 1/4 inch, 1/8 inch si RCA
- Conexiune Bluetooth
Specificatii:
- Woofer: 3 inch
- Tweeter: 0.75 inch
- Putere: 50 W
- Gama de frecvente: 80 - 20.000 Hz (-3 dB)
- Power supply: 100 - 240 V AC, 50/60 Hz
- Dimensiuni: 206 x 140 x 180 mm
- Greutate: 3.5 kg
Conectori:
- 2 x 6.3 mm Jack line input
- 2 x RCA input
- 3.5 mm Mini-jack stereo input
- 3.5 mm Mini-jack stereo output pentru casti
Accesorii incluse:
- Cablu 1/8 inch - Stereo RCA
- Cablu pentru conectare intre monitoare
Specificatii Tehnice Mackie CR3-XBT
| Tip | Activ |
| Banda de frecvente | 80 - 20.000 Hz |
| Culoare | Negru |
| Alimentare | 100 - 240 V AC |
| Conectori intrare | Jack |
| Configuratie | 2 cai |
| Putere RMS | 50 W |
| Difuzor inalte | 0.75 |
| Conexiune casti | Mini-jack |
| Greutate | 3.5 kg |
| Dimensiuni | 206 x 140 x 180 mm |
| Tip produs | Pereche monitoare multimedia cu Bluetooth |
| Difuzor joase-medii (inchi) | 3 |
| Difuzor joase (inchi) - Interval | Sub 5 |
| Difuzor joase (inchi) | 3 |
| Tagline | 2 cai 3 inch jack 50w rms |
Review-uri Mackie CR3-XBT
Super boxe!
Numai cuvinte de laudă! Cu mult peste așteptări.
Surprins plăcut de claritatea audio
Pentru dimensiunile și puterea lor, sunetul este neașteptat de clar și la volume mari. De asemenea, funcționalitatea Bluetooth este foarte utilă dacă vrei să te conectezi rapid de pe telefon sau laptop și nu ai disponibilitatea să muți cabluri sau nu ai un mixer audio. De asemenea, au un aspect plăcut și o construcție solidă
Monitoare Mediocre
Din pacate, experienta cu aceste monitoare a fost una dezamagitoare.
Am achizitionat aceste monitoare in Decembrie 2025, in urma insistentelor unui angajat Zeedo - doream sa achizitionez niste monitoare intr-un price range mai low, iar la acel moment nici una dintre variantele pe care le alesesem momentul respectiv se parea ca nu erau in stoc dupa ce plasam comanda. Insa am tot primit recomandarea insistenta sa le comand pe acestea, ca sunt ce trebuie.
Din pacate, mi se par niste monitoare slabe prin comparatoe cu niste Presonus Eris 3.5 - sunetul este unul infundat, frecventele joase se aud cluttered si pare ca si cum bass-ul este cumva boosted, ceea ce le face total nepotrivite pentru productie muzicala sau chiar si DJ mixing.
Chiar si in momentele cand le folosesc pentru a urmari un stream sau orice include doar voce, sunetul se aude infundat si denatureaza vocile.