|
|
|
|
|
|
Niciun produs
Kling & Freitag Gravis 12+ NBoxa compacta full range in 2 cai ZD-032653 |
|
Kling & Freitag Gravis 12+ N
Gravis 12+ N este o boxa compacta in 2 cai, full range, difuzor joase de 12 inch si tweeter de 1.4 inch.- Unghi de acoperire precis atat in axa verticala cat si orizontala 65 grade x 50 grade rotativ.- SPL maxim 134 dB.- Poate fi folosita ca monitor de scena atat in 35 grade x 55 grade la aplicatii de monitorizare.- K&F SystemAmps sunt necesare pentru functionare.
Unitate de vanzare: bucata
Pentru oferte de pret si termen de livrare sau detalii tehnice, va rugam sa ne contactati pe email: info@zeedoshop.ro sau telefon: +40311019554
Achizitioneaza in SICAPInformatii produs:
Gravis 12+ N este o boxa compacta in 2 cai, full range, difuzor joase de 12 inch si tweeter de 1.4 inch.- Unghi de acoperire precis atat in axa verticala cat si orizontala 65 grade x 50 grade rotativ.- SPL maxim 134 dB.- Poate fi folosita ca monitor de scena atat in 35 grade x 55 grade la aplicatii de monitorizare.- K&F SystemAmps sunt necesare pentru functionare.
Unitate de vanzare: bucata
Performante compacte
In productia de evenimente performanta maxima impreuna cu calitatea sunetului cat si greutatea echipamentelor sunt elemente ce necesita atentie si ce conteaza. Acest lucru salveaza costurile generale si multumeste pe toata lumea. Efectivitatea in abordarea lucrarilor este facuta mult mai usor. Aici intervine gama GRAVIS, ce asigura si cele mai pretentioase cerinte fara sa faca compromisuri. Tot ce este vizibil necesita integrare optica. In sectiunea mediilor si a inaltelor, toate sistemele au combinatii de drivere cu goarna ce au un model predefint al dispersiei si garanteaza o distributie a sunetului omogena. Stratul special de vopsea Polyurea, grila stabila impreuna cu sunetul de calitate fac din seria GRAVIS un partener ideal in utilizarea zilnica la evenimentele pe care le produci. Accesoriile acestei serii a fost optimizata pana la cel mai mic detaliu pentru a asigura usurinta in utilizare si montaj, fara necesitatea sculelor aducand avantaje majore in special atunci cand trebuie sa te misti repede pentru a asigura un eveniment de calitate, fara sa faci compromisuri asupra sigurantei audientelor.
Sunet natural
K&F GRAVIS este o boxa originala marca Kling & Freitag ce aduce un sunet neutru si natural. Standardele inalte in reproductia acustica impreuna cu maximizarea inteligibilitatii discursului si performante maximale in spectacolele live sunt functii acustice ale seriei GRAVIS ce sunt indeplinite cu succes. Toate modelele din seria noua GRAVIS combina multifunctionalitatea impreuna cu cabinetele compacte ce au un design modern si subtil pentru a pune accente pe evenimentele tale si pentru a aduce un plus de valoare acestora.
Modele disponibile in gama GRAVIS:
- GRAVIS 8 W: 8"/1" 85° x 55° (H x V)
- GRAVIS 12+ N: 12"/1.4" 65° x 50° (H x V)
- GRAVIS 12+ W: 12"/1.4" 90° x 50° (H x V)
- GRAVIS 12+ XW: 12"/1.4" 110° x 50° (H x V)
- GRAVIS 15 N: 15"/1.4" 65° x 50° (H x V)
- GRAVIS 15 W: 15"/1.4" 90° x 50° (H x V)
- GRAVIS 15 XW: 15"/1.4" 110° x 50° (H x V)
| Detalii tehnice | |
| Design | Boxa pasiva in 2 cai cu sistem bass reflex |
| Amplificatoare necesare | K&F PLM+ Series, K&F D Series, Lab.gruppen IPD 2400 |
| Raspuns in frecventa -10 dB | 65 Hz – 23 kHz in mod FR 80 Hz – 23 kHz in mod LCut 49 Hz - 23 kHz in mod Bass Boost |
| Raspuns in frecventa ±3 dB | 95 Hz – 20 kHz in mod FR 105 Hz – 20 kHz in mod LCut 62 Hz - 20 kHz in mod Bass Boost |
| Unghi de acoperire | 65° x 50° (orizontal / vertical) |
| Putere nominala | 400W RMS (Pink noise 40 Hz - 5000 Hz, 2 h) 800W Peak (same as pink noise but with 50% duty cycle) 1200W Peak |
| SPL Maxim | 134 dB |
| Boxa / Canale | 3 |
| Impedanta | 8 Ω |
| Conectori | (+1/-1) 2 x speakON® 4-pol NLT4MP IN paralel / OUT |
| Cabinet | Cabinet cu cadru ranforsat de 15 mm realizat din lemn stratificat ce are unghiuri de 35° si 55° potrivite pentru utilizarea ca monitor de scena, suprafata cu vopsea sintetica rezistenta, manere ergonomice pe partea superioara si pe partea de jos, 5 monturi VariPoint (patent K&F) pentru conexiuni rapide si sigure, 13 picioruse de plastic non-abrazive, grila boxe solida prevazuta cu spuma acustica. |
| Dimensiuni | 350 x 596 x 318 mm |
| Greutate | 17.8 Kg |
| Culoare | RAL 9005 (negru) RAL Special Colour |
Specificatii Tehnice Kling & Freitag Gravis 12+ N
| Tip | Boxa compacta full range in 2 cai |
| Tip produs | Boxa compacta full range in 2 cai |
Review-uri Kling & Freitag Gravis 12+ N